SPECIFIC™ FCW Crystal Prevention

Tisk
Redukce návratu struvitovité urolitiázy.
Redukce formování nových struvitových a kalcium oxalátových krystalů.
Zmírnění onemocnění dolních cest močových koček (včetně idiopatické cystitidy a uretrálních zátek).
Každodenní krmivo pro kočky nad 8 let věku.
Idiopatická cystitida
Popis

Vlastnosti a charakteristika krmiva

Specific Handbook pdf8_img_652
Nízké hodnoty RSS (Relativní Super Saturace) moči pro struvity a kalcium oxaláty zajistí tzv. „podsycení“ a nízkou metastabilní saturaci, respektive minimalizují riziko tvoření nových struvitových a kalcium oxalátových krystalů v moči.


Specific Handbook pdf8_img_653
Dieta má snížený obsah hořčíku a fosforu (hlavní komponenty struvitových krystalů) pro redukci návratů struvitových krystalů a kamenů.
Specific Handbook pdf8_img_654
Kyselé pH moči pod 6,4 rozpouští existující struvitové krystaly a minimalizuje vznik krystalů nových.
Specific Handbook pdf8_img_655
Vysoce kvalitní a vysoce stravitelné složky krmiva zajišťují maximální využití živin a menší objem výkalů.
Specific Handbook pdf8_img_656
EPA a DHA jsou omega-3 mastné kyseliny s příznivým vlivem na zdravotní stav kůže, srsti a kloubů.
Doplňující informace

  • Při rozdělení celkové denní krmné d£ ávky SPECIFIC™ FCW Crystal Prevention na 3 – 4 porce za den je minimalizována možnost postprandiálního zvýšení pH moči.
  •  Struvitová urolitiáza je pouze jedním z typů urolitiáz vyskytují­cích se u koček. Přesná identifikace jednotlivých typů urolitiázy je primárním předpokladem pro zavedení dietologických opatře­ní, protože každá z nich vyžaduje rozdílný dietologický postup a volbu jiného krmiva. (hledejte v sekci SPECIFIC - Technické informace - Management urolitiázy).
  • Dieta SPECIFIC™ FCW Crystal Prevention je snadno stravitelná a vyvážená a lze ji doporučit v případech žaludečních a střevních potíží. V těchto případech je lépe rozdělit denní dáv­ku na několik menších dávek během dne.
Komplementární informace

  • Pro redukci návratu urolitů složených z kalcium oxalátu, amo­nium urátu nebo cystinu je doporučena dieta SPECIFIC™ FKD/FKW Kidney Support.
  • Pro obézní kočky se sklonem k tvorbě struvitových kamenů je určená dieta SPECIFIC™ FCD-L Crystal Prevention Light, SPECIFIC™ FXD Adult nebo SPECIFIC™ FRD Weight Reduc­tion.
  • Pro kočky s rekurentní idiopatickou cystitidou je doporučena konzervovaná strava (SPECIFIC™ FCW Crystal Prevention nebo SPECIFIC™ FXW Adult).
Obsah živin

FCW2

 Podrobnější analýza složení je uvedena v sekci SpecificTM - Technické informace

Kontraindikace

  • Současné podávání acidifikátorů moče.
  • Koťata mladší šesti měsíců, březí a kojící kočky.
  •  Metabolická a renální acidóza.
Složení 
Vepřové maso, hovězí maso, kukuřice, slunečnicový olej, vejce, rybí olej, minerální látky, sušená syrovátka, rýže, psyllium, methionin, prášková celulóza, taurin, vitamíny a stopové prvky.

Neobsahuje žádné syntetické antioxidanty, barviva a zchutňovadla.

Denní krmná dávka v gramech 
Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod.. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost kočky a krmnou dávku upravit dle jejích individuálních nároků a potřeb.

FCW1

Veterinární klinika Zodiacus 97 s.r.o. - 2015 - Přihlášení - Web vytvořil LKWebs.cz