SPECIFIC™ FGD Senior

Tisk
Kompletní krmivo pro zdravé kočky starší 8 let.
SPECIFIC™ FGD Senior nutričně podporuje zdraví starších koček.
Popis Vlastnosti a charakteristika krmiva

Specific Handbook pdf8_img_561
Krmivo díky sníženému obsahu bílkovin, fosforu a sodíku výrazně snižuje zatížení ledvin a podporuje jejich funkce u starších koček. bílkoviny vysoké biologické hodnoty jsou pro kočku zdrojem dostatečného množství esenciálních aminokyselin.


Specific Handbook pdf8_img_562
EPA a DHA jsou omega-3 mastné kyseliny, které mají příznivý vliv na kvalitu a zdraví kůže, srsti a kloubů u starších koček. Zvýšený obsah EPA a DHA může mít také příznivý účinek např. na renální funkce, krevní tlak a hladinu tuků v krvi.


Specific Handbook pdf8_img_563
Mírně snížená hladina bílkovin a sodíku, zvýšená hladina citrátu draselného a ph okolo 6,6 působí preventivně proti vzniku kalciumoxalátových krystalů a podporuje zdravý močový trakt. hodnota RSS je pro struvity < 1 a pro kalcium oxalát < 2,5.


Specific Handbook pdf8_img_564
Zvýšený obsah vlákniny podporuje vylučování spolknutých chlupů trusem a snižuje tvorbu trichobezoárů.Specific Handbook pdf8_img_565
Extrakt z juky snižuje tvorbu zapáchajících plynů a zápach stolice.

 Doplňující informace

  • Vyvážený poměr vysoce stravitelných živin zcela pokrývá potřeby zdravé starší kočky.
  • Vysoce kvalitní a vysoce stravitelné bílkoviny, tuk a sacha­ridyzajišťují optimální využití živin z potravy a tím menší objem výkalů.
  • SPECIFIC™ FGD Senior obsahuje vyšší hladinu vitamínu A a E, které podporují antioxidační procesy a vychytávají volné radikály.
  • Krmivo obsahuje frukto-oligosacharidy (FOS) a řepnou dřeň, což je fermentující vláknina, která stimuluje růst žádoucí střevní mikroflóry a má příznivý vliv na zdravotní stav trávicího traktu.
  • Taurin je důležitou látkou nepostradatelnou v celé řadě meta­bolických procesů. Podílí se na správné funkci myokardu, proto mázvýšená hladina taurinu a L-karnitinu u starších koček příznivý vliv na srdeční činnost.
  • Zvýšený obsah vitamínů skupiny B a draslíku v krmivu SPECIFIC™ FGD Senior dostačuje pro doplňování těchto živin, které se ztrácejí ledvinami při používání diuretik.


Obsah živin 

FGD2

 Podrobnější analýza složení je uvedena v sekci SpecificTM - Technické informace


Kontraindikace

  • Koťata, březí a kojící kočky.
Složení 
Kukuřičný škrob, kukuřičný protein, rýže, živočišný tuk, bramborový protein, bílá rybí moučka, vejce, prášková celulóza, pšenice, minerální látky, vitamíny a stopové prvky, frukto-oligosacharidy, hydrolyzovaný kuřecí a krůtí protein, řepná dřeň, taurin, methionin, slunečnicový olej, extrakt z juky, L–karnitin.

Antioxidanty: Aditiva schválená EC: BHA, BHT, propyl-galát.

Neobsahuje syntetická barviva a zchutňovadlaDenní krmná dávka v gramech

Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod.. Doporučuje se průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost kočky a krmnou dávku upravit dle jejích individuálních nároků a potřeb.FGD1

Veterinární klinika Zodiacus 97 s.r.o. - 2015 - Přihlášení - Web vytvořil LKWebs.cz