„Pas zvířete v zájmovém chovu“ musí mít každý pes, kočka a fretka, se kterými chcete cestovat do zahraničí. Vystavuje ho veterinární lékař za poplatek. Tento pas nahradí stávající očkovací průkaz a jsou do něj kromě údajů o zvířeti a majiteli zapisovány také údaje o očkování, odčervení a klinickém vyšetření před odcestováním. Tento pas je označen kódem země (CZ pro Českou republiku) a pořadovým číslem přiděleným Státní veterinární správou ČR a je platný ve všech zemích EU. Podmínkou vystavení pasu je označení zvířete mikročipem.

Jelikož některé požadavky na cestování s domácími zvířaty do zahraničí se neustále mění, je nejlepší sledovat aktuální informace na internetových stránkách Státní veterinární správy České republiky: http://eagri.cz/public/web/svs/portal/zdravi-zvirat/cestovani-se-zviraty/.

Vzhledem k nové pasové legislativě je nutné po vystavení pasu view site zvíře proti vzteklině a vycestovat až za 21 dní od tohoto data. Nenechávejte tedy vystavení pasu na poslední chvíli. Vždy si hlídejte platnost očkování vašeho zvířete a včas si zjistěte, jak dlouhou dobu před odjezdem musí být zvířeti podaná odčervovací látka.

Veterinární klinika Zodiacus 97 s.r.o. - 2015 - Přihlášení - Web vytvořil LKWebs.cz