Ať jste majitelem psa, kočky nebo jiného domácího mazlíčka, exotického zvířete, pštrosa nebo třeba koně, právě pro vás je určena metoda celoživotního a nezaměnitelného označení zvířete mikročipem.
Označení mikročipem slouží jako průkazná identifikace, akceptovaná nebo dokonce vyžadovaná chovatelskými organizacemi, státními orgány, pojišťovnami a dalšími subjekty.
Zvířata označená mikročipy eviduje v České republice hned několik registrů. Například Centrální evidence zvířat a věcí ČR - www.identifikace.cz nebo BackHome registr zvířat.
Mikročip
Mikročip neboli transponder je pasivní nosič informací v podobě číselného a/nebo písmenného kódu; je uložen v miniaturní kapsli z biokompatibilního skla nebo polymeru (cca 12 x 2 mm). Čip vysílá předem vloženou, prekódovanou informaci bez vlastního zdroje energie, až po aktivaci čtecím zařízením, transceiverem.
Mikročip slouží k nezaměnitelné a celoživotní identifikaci psů, koček nebo jiného domácího mazlíčka, exotického zvířete, pštrosa, koně, apod. Pomáhá vrátit zvíře majitele v případě ztráty nebo jeho odcizení. Navíc při cestování s některými zvířaty do zahraničí se bez označení zvířete čipem neobejdete. Označení mikročipem je stejně spolehlivé, jako otisk prstu.
Jak se provádí čipování?
Čipování zvířat je nebolestivý výkon, srovnatelný s očkováním. Pomocí speciálního aplikátoru se čip zavede pod kůžu na levé straně krku zvířete. Zákroku není třeba se obávat, zvířata jej snáší velmi dobře, lokální umrtvení je zbytečné.