Ať jste majitelem psa, kočky nebo jiného domácího mazlíčka, exotického zvířete, pštrosa nebo třeba koně, právě pro vás je určena metoda celoživotního a nezaměnitelného označení zvířete mikročipem.

Označení mikročipem slouží jako průkazná identifikace, akceptovaná nebo dokonce vyžadovaná chovatelskými organizacemi, státními orgány, pojišťovnami a dalšími subjekty.

Zvířata označená mikročipy eviduje v České republice hned několik registrů. Například Centrální evidence zvířat a věcí ČR - www.identifikace.cz nebo BackHome registr zvířat.

Mikročip

Mikročip neboli transponder je pasivní nosič informací v podobě číselného a/nebo písmenného kódu; je uložen v miniaturní kapsli z biokompatibilního skla nebo polymeru (cca 12 x 2 mm). Čip vysílá předem vloženou, prekódovanou informaci bez vlastního zdroje energie, až po aktivaci čtecím zařízením, transceiverem.

Mikročip slouží k nezaměnitelné a celoživotní identifikaci psů, koček nebo jiného domácího mazlíčka, exotického zvířete, pštrosa, koně, apod. Pomáhá vrátit zvíře majitele v případě ztráty nebo jeho odcizení. Navíc při cestování s některými zvířaty do zahraničí se bez označení zvířete čipem neobejdete. Označení mikročipem je stejně spolehlivé, jako otisk prstu.

Jak se provádí čipování?

Čipování zvířat je nebolestivý výkon, srovnatelný s očkováním. Pomocí speciálního aplikátoru se čip zavede pod kůžu na levé straně krku zvířete. Zákroku není třeba se obávat, zvířata jej snáší velmi dobře, lokální umrtvení je zbytečné.

 

Přehled registrů

Veterinární klinika Zodiacus 97 s.r.o. - 2015 - Přihlášení - Web vytvořil LKWebs.cz