SPECIFIC™ CKW Kidney Support

Tisk
Srdeční selhání, hypertenze, edém.
Chronické selhání ledvin.
Selhání jater (mimo pacientů s cholestázou).
urátová, oxalátová nebo cystinová urolitiáza.
Popis Vlastnosti a charakteristika krmiva

Specific Handbook pdf8_img_381
SPECIFIC™ CKW heart & Kidney Support má jedinečně vysoký obsah omega-3 mastných kyselin EPA a DHA původem z rybího oleje. u psů se srdečním onemocněním může EPA přispět k udržení svalové hmoty, chuti k jídlu, normálnímu srdečnímu rytmu, krevnímu tlaku a k normální agregaci krevních destiček. u psů se selháním ledvin pomáhají omega-3 mastné kyseliny zpomalovat jeho progresi

               Specific Handbook pdf8_img_382
Při městnavých srdečních chorobách dochází následkem sníženého srdečního výdeje k zadržování tekutin a sodíku v organismu. Snížený obsah sodíku v dietě pomáhá přerušit začarovaný kruh zadržování tekutin. Tato vlastnost je žádoucí u pacientů s onemocněním ledvin, jater i srdce.

           Specific Handbook pdf8_img_383
Snížením obsahu fosforu v dietě se snižuje hyperfosfatémie a tím i progrese ledvinové nedostatečnosti.

 

Specific Handbook pdf8_img_384

Snížený obsah bílkovin, které jsou vysoké kvality a indukují alkalické pH, snižuje azotemii u psů se selháním ledvin. u psů se selháním jater snižuje tato dieta pravděpodobnost vzniku hyperamonémie a jaterní encefalopatie. Vysoká kvalita bílkovin je zárukou toho, že pes bude mít během podávání diety k dispozici dostatečné množství esenciálních aminokyselin.

           Specific Handbook pdf8_img_385
Snížený obsah bílkovin v dietě snižuje výskyt oxalátů, cystinů a urátů v moči. Spolu s alkalickým pH moči je tak zabráněno precipitaci kalciumoxalátových, urátových a cystinových krystalů a to napomáhá k udržení zdravého močného traktu. Přidaný citrát draselný napomáhá udržet kalcium oxalátv roztoku.Doplňující informace           

  • Do diety byl přidán L-karnitin a taurin, které podporují funkci srdečního svalu.
  • Dieta má vysoký obsah vitamínů rozpustných ve vodě a draslíku pro kompenzaci ztrát při použití diuretik u pacientů s onemocněním srdce.
  • Zinek je kofaktorem enzymatické konverze amoniaku na močo­vinu a může snižovat katabolismus svalových bílkovin. Zvýšený obsah zinku v dietě SPECIFIC™ heart & Kidney Support CKW přispívá ke snižování hyperamonémie u pacientů se selháním jater.
  • V dietě SPECIFIC™ CKW heart & Kidney Support je reduko­ván obsah mědi. Důvodem je snížená exkrece mědi, kterou mohou trpět pacienti s onemocněním jater.
  • Výjimečně dobrá chutnost SPECIFIC™ CKW heart & Kidney Support zvyšuje naději, že i při slabém apetitu budou splněny nutriční požadavky zvířete.


Obsah živin 

CKW2
  Podrobnější analýza složení je uvedena v sekci SpecificTM - Technické informace

Kontraindikace           

  •  štěňata, březí a kojící feny
  • Psi s relativně vysokými nároky na obsah proteinů
  • Pacienti s cholestázou – v těchto případech je vhodné použít krmivo s redukovaným množstvím tuku (např. SPECIFIC™ Weight reduction nebo krmiva z řady Senior).
  • Psi se struvitovou urolitiázou.
  • Psi s hyperlipidémii nebo pankreatitidou. 

Složení SPECIFIC™ CKW

Vepřové maso, rýže, kukuřice, pšenice, rybí olej, vejce, prášková celulóza, minerální látky, psyllium, vitamíny a stopové prvky, taurin, L-karnitin.

Neobsahuje syntetické antioxidanty, barviva a zchutňovadla.Denní krmná dávka v gramech

Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost psa a krmnou dávku upravit dle jeho individuálních nároků a potřeb.CKW1

Veterinární klinika Zodiacus 97 s.r.o. - 2015 - Přihlášení - Web vytvořil LKWebs.cz