SPECIFIC™ CRD-1 Weight Reduction

Tisk
Obezita.
Cukrovka (diabetes mellitus).
Zánět tlustého střeva (kolitis), chronický průjem, zácpa.
Hyperlipidémie.
Cholestáza.
Popis

Vlastnosti a charakteristika krmiva

Specific Handbook pdf8_img_427
Nízký obsah tuku a vysoký obsah vlákniny v krmivu snižuje jeho energetickou denzitu. Majiteli je takto umožněno podávat i během hubnutí dostatečně objemnou dávku krmiva, což napomáhá uspokojit apetit psa.Specific Handbook pdf8_img_428
L-karnitin přenáší mastné kyseliny do mitochondrií, stimuluje spalování tuků a chrání svalovou hmotu.
Specific Handbook pdf8_img_429
Vysoký podíl bílkovin napomáhá zachování svalové hmoty a zasytí pocit hladu v období redukce hmotnosti.
Specific Handbook pdf8_img_430
Omega-3 mastné kyseliny (EPA a DHA) pomáhají u obézních psů udržovat zdravou kloubní chrupavku a pohyblivost kloubů. Omega-3 mastné kyseliny mají také příznivý vliv na kvalitu a zdraví kůže a srsti.

 

Specific Handbook pdf8_img_431
Obiloviny se sníženým glykemickým indexem (celá pšenice a oves), vysoká hladina vlákniny a chromzmírňují postprandiální hyperglykémii.Doplňující informace

  • Úspěch redukčního programu je podmíněn motivací majitele a zkrmováním pouze diety SPECIFIC™ CRD-1/CRW-1 Weight Reduction. Je-li majitel zvyklý psa odměňovat, měl by pro tento účel používat SPECIFIC™ CRW-1 Weight Reduction.
  • Pokud chtějí majitelé psa, který je na redukční dietě nebo má cukrovku, nějak odměňovat, měli by jako pochoutku používat SPECIFIC™ CT-H(M) Healthy Treats (Mini). Jako prevence roz­voje nadváhy je doporučováno, aby byl denní příděl krmiva sní­žen v závislosti na množství podávaných pochoutek s nízkým obsahem tuku a vysokým obsahem vlákniny.
  • Při cukrovce (diabetes mellitus) se obvykle doporučuje rozdělit denní krmnou dávku do dvou porcí. Jejich načasování je pak určováno aktivitou inzulinu individuálně u každého pacienta.
  • Díky zvýšenému obsahu ve vodě rozpustné i nerozpustné vlákniny SPECIFIC™ CRD-1 Weight Reduction napomáhá střevní motilitě a zdraví trávicího traktu.
  • Snížený obsah tuku v dietě SPECIFIC™ CRD-1 Weight Re­duction je rovněž vhodný při terapii hyperlipidémie a cholestázy.
  • Protože se dieta SPECIFIC™ CRD-1 Weight Reduction podává v relativně malých dávkách, byla v ní mírně zvýšena hladina minerálů a vitamínů rozpustných v tuku.
  • Jakmile dosáhne pes požadované hmotnosti, doporučuje se jej převést na dietu SPECIFIC™ CRD-2 Weight Control.
Kontraindikace

  • Mladá štěňata, březí a kojící feny s vysokými energetickými ná­roky.
Obsah živin

CRD-1 2

 Podrobnější analýza složení je uvedena v sekci SpecificTM - Technické informace

Složení 
Pšenice, bílá rybí moučka, prášková celulóza, kukuřičný protein, oves, kvasnice, hydrolyzovaný vepřový protein, řepná dřeň, bramborový protein, minerální látky, vitamíny a stopové prvky, psyllium, methionin, L-karnitin.

Antioxidanty: aditiva schválená EC: BHA a propyl-galát.

Neobsahuje umělá barviva a zchutňovadla.

Denní krmná dávka v gramech 
V průběhu redukce hmotnosti se doporučuje podávat pouze 60% krmné dávky SPECIFIC™ CRD-1 Weight Reduction. Pokud se nedaří začít snižovat tělesnou hmotnost, musí být denní dávka ještě snížena. Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod.. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost psa a krmnou dávku upravit dle jeho individuálních nároků a potřeb.

CRD-1 1

Veterinární klinika Zodiacus 97 s.r.o. - 2015 - Přihlášení - Web vytvořil LKWebs.cz