SPECIFIC™ CRD-2 Weight Control

Tisk
Udržování hmotnosti.
Cukrovka (diabetes mellitus).
Zánět tlustého střeva (kolitis), chronický průjem, zácpa.
Hyperlipidémie.
Cholestáza
Popis

Vlastnosti a charakteristika krmiva
Specific Handbook pdf8_img_459

Nízký obsah tuků a zvýšený obsah vlákniny v krmivu snižuje jeho

energetickou denzitu. Majiteli je takto umožněno podávat i během hubnutí dostatečně objemnou dávku krmiva,což napomáhá uspokojitapetit psa.

           Specific Handbook pdf8_img_460

L-karnitin přenáší mastné kyseliny do mitochondrií, stimuluje spalování tuků

 a chrání svalovou hmotu.


Specific Handbook pdf8_img_461

Omega-3 mastné kyseliny pomáhají u psů s nadváhou

udržovat pohyblivost kloubů. Omega-3 mastné kyseliny mají také

příznivývliv na kvalitu a zdraví kůže a srsti.

          Specific Handbook pdf8_img_462

Mírně zvýšený podíl bílkovin napomáhá zachování svalové hmoty.

          

Specific Handbook pdf8_img_463

Obsah složitých sacharidů a vysoký obsah vlákniny podporuje postupné uvolňování energie z diety. Dieta je proto velmi vhodná pro diabetické pacienty.

  Doplňující informace           

  • SPECIFIC™ CrD-2 Weight Control je vhodný pro psy po pro-dělané redukční dietě a pro psy, kteří jsou méně aktivní a/nebo kastrovaní.
  • Obezitou trpí často psi, které majitel často odměňuje pamlsky. Pro psy se sklonem k obezitě je vhodnější dietou CrW-1 Weight reduction.
  • Pokud chtějí majitelé psa, který je na redukční dietě nebo má cukrovku, nějak odměňovat, měli by jako pochoutku používat SPECIFIC™ CT-h(M) healthy Treats (Mini). Jako prevence roz­voje nadváhy je doporučováno, aby byl denní příděl krmiva sní­žen v závislosti na množství podávaných pochoutek s nízkým obsahem tuku a vysokým obsahem vlákniny.
  • Při cukrovce (diabetes mellitus) se obvykle doporučuje rozdělit denní krmnou dávku do dvou porcí. Jejich načasování je pak určováno aktivitou inzulinu individuálně u každého pacienta.
  • Díky zvýšenému obsahu ve vodě rozpustné i nerozpustné vlákniny SPECIFIC™ CrD-2 Weight Control napomáhá střev­ní motilitě a zdraví trávicího traktu.
  • Snížený obsah tuků v dietě SPECIFIC™ CrD-2 Weight Control je rovněž vhodný při terapii hyperlipidémie a cholestázy.Obsah živin

 CRD-2 2
Podrobnější analýza složení je uvedena v sekci SpecificTM - Technické informace

Kontraindikace

  • Mladá štěňata, březí a kojící feny s vysokými energetickými ná­roky.

 

Energetický obsah uvedený pro dietu v této tabulce je o něco vyšší než energetický obsah uvedený na obalu. Je to způsobeno použitím rozdílných metod pro jeho výpočet a to mezi použitím Atwaters faktorů pro všechny SPECIFIC diety  a výpočtem požadovaným legis­lativou Eu pro uvedení na obal redukčních diet. Pro srovnání energetického obsahu mezi různými SPECIFIC dietami použijte, prosím údaje uvedené v tomto katalogu produktů.


Složení

Pšenice, bílá rybí moučka, prášková celulóza, hydrolyzovaný vepřový protein, vejce, rýže, řepná dřeň, kukuřičný protein, minerální látky, živočišný tuk, bramborový protein, vitamíny a stopové prvky, psyllium, methionin, L-karnitin, slunečnicový olej.

Antioxidanty: Aditiva schválená EC: BHA, BHT a propyl-galát. neobsahuje umělá barviva a zchutňovadla.


Denní krmná dávka v gramech

Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost psa a krmnou dávku upravit dle jeho individuálních nároků a potřeb.


CRD-2 1
               * Normální psi, psi s diabetes mellitus.
             ** Udržování hmotnosti u psů se sklonem k obezitě.
            *** Snižování hmotnosti obézních psů.

Veterinární klinika Zodiacus 97 s.r.o. - 2015 - Přihlášení - Web vytvořil LKWebs.cz