SPECIFIC™ CRW-1 Weight Reduction

Tisk
Obezita.
Cukrovka (diabetes mellitus).
Zánět tlustého střeva (kolitis), chronický průjem, zácpa.
Hyperlipidémie.
Cholestáza.
Popis

Vlastnosti a charakteristika krmiva

Specific Handbook pdf8_img_443
Nízký obsah tuků a vysoký obsah vlákniny v krmivu snižuje jeho energetickou denzitu. Majiteli je takto umožněno podávat i během hubnutí dostatečně objemnou dávku krmiva, což napomáhá uspokojit apetit psa.


Specific Handbook pdf8_img_444
L-karnitin přenáší mastné kyseliny do mitochondrií, stimuluje spalování tuků a chrání svalovou hmotu.
Specific Handbook pdf8_img_445
Vysoký podíl bílkovin napomáhá zachování svalové hmoty a zasytí pocit hladu v období redukce hmotnosti.
Specific Handbook pdf8_img_446
Omega-3 mastné kyseliny (EPA a DHA) pomáhají u obézních psů udržovat zdravou kloubní

chrupavku a pohyblivost kloubů. Omega-3 mastné kyseliny mají také příznivý vliv na kvalitu a zdraví kůže a srsti.


Specific Handbook pdf8_img_447
Obsah složitých sacharidů a vysoká hladina vlákniny podporují postupné uvolňování energie z diety. Dieta je proto velmi vhodná pro diabetické pacienty.

 


Doplňující informace

  • Úspěch redukčního programu je podmíněn motivací majitele a zkrmováním pouze diety SPECIFIC™ CRD-1/CRW-1 Weight Reduction. Je-li majitel zvyklý psa odměňovat, měl by pro tento účel používat SPECIFIC™ CRW-1 Weight Reduction.
  • Pokud chtějí majitelé psa, který je na redukční dietě nebo má cukrovku, nějak odměňovat, měli by jako pochoutku používat SPECIFIC™ CT-H(M) Healthy Treats (Mini). Jako prevence roz­voje nadváhy je doporučováno, aby byl denní příděl krmiva sní­žen v závislosti na množství podávaných pochoutek s nízkým obsahem tuku a vysokým obsahem vlákniny.
  • Při cukrovce (diabetes mellitus) se obvykle doporučuje rozdělit denní krmnou dávku do dvou porcí. Jejich načasování je pak určováno aktivitou inzulinu individuálně u každého pacienta.
  • Díky zvýšenému obsahu ve vodě rozpustné i nerozpustné vlákniny SPECIFIC™ CRW-1 Weight Reduction napomáhá střevní motilitě a zdraví trávicího traktu
  • Snížený obsah tuků v dietě SPECIFIC™ CRW-1 Weight Reduction je rovněž vhodný při terapii hyperlipidémie a cho­lestázy.
  • Protože se dieta SPECIFIC™ CRW-1 Weight Reduction podává v relativně malých dávkách, byla v ní mírně zvýšena hladina minerálů a vitamínů rozpustných v tuku.
  • Jakmile dosáhne pes požadované hmotnosti, doporučuje se jej převést na dietu SPECIFIC™ CRD-2 Weight Control.
 Kontraindikace

  • Mladá štěňata, březí a kojící feny s vysokými energetickými ná­roky.
Obsah živin

 CRW-1 2

 Podrobnější analýza složení je uvedena v sekci SpecificTM - Technické informace

Složení 
Vepřové maso, kukuřice, prášková celulóza, vejce, minerální látky, rybí olej, psyllium, vitamíny a stopové prvky, L-karnitin.

Neobsahuje žádné syntetické antioxidanty, barviva a zchutňovadla.

Denní krmná dávka v gramech 
V průběhu redukce hmotnosti se doporučuje podávat pouze 60% krmné dávky SPECIFIC™ CRW-1 Weight Reduction. Pokud se nedaří začít snižovat tělesnou hmotnost, musí být denní dávka ještě snížena. Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod.. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost psa a krmnou dávku upravit dle jeho individuálních nároků a potřeb.

CRW-1 1

Veterinární klinika Zodiacus 97 s.r.o. - 2015 - Přihlášení - Web vytvořil LKWebs.cz