SPECIFIC™ CAD Active

Tisk
Zvýšená aktivita, fyzická a psychická zátěž.
Rekonvalescence po onemocnění a chirurgických zákrocích.
Anorexie, kachexie.
(Metabolický) stres.
Popis Vlastnosti a charakteristika krmiva               

Specific Handbook pdf8_img_182
Zvýšený obsah energie a tuků spolu s vysokou stravitelností krmiva umožňuje snížení objemu denní krmné dávky, což je výhodou u psů se zvýšenými energetickými požadavky. Vyvážené složení krmiva splňuje nároky velmi aktivních psů a obsah vysoce kvalitních bílkovin podporuje zachování a rozvoj svalové hmoty.

 Specific Handbook pdf8_img_183

EPA a DHA jsou omega-3 mastné kyseliny, které mají příznivý vliv na kvalitu a zdraví kloubů, kůže a srsti.


           Specific Handbook pdf8_img_184

Obsahuje β-1,3/1,6 – glukany z kvasnic, které se mohou vázat na receptory bílých krvinek a ovlivňovat tak imunitní systém a podporovat imunitní odpověď organismu.


         Specific Handbook pdf8_img_185

Vysoký obsah energie a vyvážené složení krmiva spolu s vysokou stravitelností urychluje opětovné nabytí tělesné hmotnosti během rekonvalescence.Doplňující informace

  • Zvýšený obsah tuků v krmivu SPECIFIC™ CAD Active vede ke zvýšení koncentrace volných mastných kyselin v krevní plaz­mě. Tyto volné mastné kyseliny slouží jako pohotový zdroj ener­gie pro psy se zvýšenou aktivitou
  • Do krmiva byl přidán vitamín C, který zajistí udržení potřebné hladiny vitamínu C v krevní plazmě i v období tréninku.
  • Zvýšená energetická denzita v krmivu SPECIFIC™ CAD Active umožňuje při relativně nízkých krmných dávkách úplné uspokojení energetických a živinových potřeb, což je výhodou během rekonvalescence nebo anorexie.
  • Koncentrované a vysoce stravitelné krmivo zajišťuje opti­mální příjem živin a menší objem výkalů.           
Obsah živin

CAD2
 Podrobnější analýza složení je uvedena v sekci SpecificTM - Technické informace

Kontraindikace 

  • Psi s limitovanou aktivitou (a proto sníženými požadavky na přísun energie).
  • Psi s hyperlipidémií nebo pankreatitidou.


Složení

Živočišný tuk, sojový protein, bílá rybí moučka, vejce, rýže, pšenice, bramborový protein, kvasnice (zdroj β-1,3/1,6 – glukanů), cukr, kukuřičný protein, minerální látky, kukuřičný škrob, vitamíny a stopové prvky, psyllium, slunečnicový olej, methionin, L-karnitin.

Antioxidanty: Aditiva schválená EC: BHA, BHT, propyl-galát.

Neobsahuje syntetická barviva ani zchutňovadla.Denní krmná dávka v gramech

Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod.. Během závodů vyžadují saňoví psi troj- až čtyřnásobné zvýšení přísunu energie v porovnání s normálně zatěžovanými psy. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost psa a krmnou dávku upravit dle jeho individuálních nároků a potřeb.SPECIFIC™ CAD Active obsahuje velké množství tuků, doporučuje se proto na toto krmivo přecházet postupně během 5-7 dnů.CAD1

Veterinární klinika Zodiacus 97 s.r.o. - 2015 - Přihlášení - Web vytvořil LKWebs.cz