SPECIFIC™ CPD-S Puppy Small Breed

Tisk
Štěňata malých plemen psů.
Březí a kojící feny všech plemen.
Anorexie.
Rekonvalescence.
Popis


Vlastnosti a charakteristika krmiva    

 Specific Handbook pdf8_img_2           

Zvýšená energetická hodnota, vyšší obsah bílkovin, vitamínů a minerálních látek odpovídající potřebám rostoucích štěňat malých plemen a podporující správný vývoj jejich kostry.


             Specific Handbook pdf8_img_3


DHA je nenasycená omega-3 mastná kyselina, která podporuje vývoj mozku a zraku.


Specific Handbook pdf8_img_4

EPA a DHA jsou omega-3 mastné kyseliny, které mají příznivý vliv na kvalitu a zdraví kloubů, kůže a srsti.


         
Specific Handbook pdf8_img_5

Obsahuje β-1,3/1,6 – glukany z kvasnic, které se mohou vázat na receptory bílých krvinek a ovlivňovat tak imunitní systém a podporovat imunitní odpověď organismu.


Specific Handbook pdf8_img_6

Psyllium je rozpustná, bobtnající vláknina, která na svou hmotu může navázat několikanásobné množství vody a má známý příznivý účinek na regulaci aktivity trávicího traktu.


 Doplňující informace      

  • Toto krmivo je velmi vhodné pro štěňata malých plemen. SPE­CIFIC™ CPD-S Puppy Small Breed je možné podávat od doby odstavu (5.-6. týden života) do dosažení 80% tělesné hmotnosti dospělého jedince. Poté je vhodné postupně přejít na krmivo CXD-S Adult Small Breed/CXW Adult All Breeds.
  • Během březosti a kojení se u fen zvyšují energetické a živino­vé požadavky. Z tohoto důvodu je CPD-S Puppy Small Breed vhodným krmivem i pro březí a kojící feny všech plemen.
  • Je velmi důležité pravidelně monitorovat růst štěňat, aby se předešlo překrmování.
  • Energetické a živinové nároky mohou být zvýšeny i běhemrekonvalescence po operačních zákrocích, traumatech a při anorexii. CPD-S Puppy Small Breed je velmi dobře použitelným krmivem během takovýchto období zvýšených energetických požadavků.

 Obsah živin

cpds3

  Podrobnější analýza složení je uvedena v sekci SpecificTM - Technické informace

Složení         

Pšenice, bílá rybí moučka, živočišný tuk, kukuřičný protein, rýže, hydrolyzovaný vepřový protein, minerální látky, sušené podmáslí, bramborový protein, cukr, vejce, vitamíny a stopové prvky, psyllium, slunečnicový olej, methionin, kvasnice (zdroj β-1,3/1,6 – glukanů).

Antioxidanty: Aditiva schválená EC: BHA, BHT, propyl-galát.

Neobsahuje syntetická barviva ani zchutňovadla.


Denní krmná dávka v gramech

Příklad: Plemeno které dosahuje v dospělosti hmotnost 8 kg. Pokud je aktuální hmotnost štěněte 3 kg (nedosahuje 50 % hmotnosti dospělého jedince) – denní krmná dávka bude přibližně 135 g krmiva SPECIFIC™ CPD-S Puppy Small Breed. Jestliže stejné štěně dosáhne hmotnosti 6 kg (51-100 % hmotnosti dospělého jedince), bude krmná dávka činit přibližně 170 g na den.


Denní krmná dávka  pro rostoucí a dospělé psy

CPDS1
* z hmotnosti dospělého jedince


Během kojení jsou požadavky na saturaci organismu energií závislé především na počtu štěňat. Fena s 2 - 4 - 8 štěňaty bude potřebovat 1,5 - 2 - 3 x vyšší příjem energie v porovnání s normálním dospělým jedincem.Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost psa a krmnou dávku upravit dle jeho individuálních nároků a potřeb.Denní krmná dávka  pro březí a kojící feny (< 10 kg), g/den

CPDS2

Veterinární klinika Zodiacus 97 s.r.o. - 2015 - Přihlášení - Web vytvořil LKWebs.cz