SPECIFIC™ CPD-XL Puppy Large & Giant Breed

Tisk
hmotnost v dospělosti > 25 kg
Štěňata velkých a obřích plemen psů.
Popis Vlastnosti a charakteristika krmiva      

Specific Handbook pdf8_img_34

Vyvážená energetická hodnota a obsah bílkovin, vitamínů a minerálních látek odpovídá potřebám rostoucích štěňat velkých a obřích plemen. Obsah EPA a DHA v kombinaci spřiměřeným obsahem energie a vápníku má příznivý vliv na vývoj zdravých kloubů a kostry a snižuje riziko růstových problémů nebo nadváhy.

  Specific Handbook pdf8_img_35
 

DHA je nenasycená omega-3 mastná kyselina, která podporuje vývoj mozku a zraku.

     
        Specific Handbook pdf8_img_36

EPA a DHA jsou omega-3 mastné kyseliny, které mají příznivý vliv na kvalitu a zdraví kloubů, kůže a srsti.


Specific Handbook pdf8_img_37

Obsahuje β-1,3/1,6 – glukany z kvasnic, které se mohou vázat na receptory bílých krvinek a ovlivňovat tak imunitní systém a podporovat imunitní odpověď organismu.


Specific Handbook pdf8_img_38

Psyllium je rozpustná, bobtnající vláknina, která na svou hmotu může navázat několikanásobné množství vody a má známý příznivý účinek na regulaci aktivity trávicího traktu.


Doplňující informace           

  • Přiměřený obsah energie a doplněk l-karnitinu napomáhá snadnému udržování ideální tělesné hmotnosti.
  • Toto krmivo je velmi vhodné pro štěňata velkých a obřích ple­men. SPECIFIC™ CPD-Xl Puppy large & Giant Breed je možné podávat od doby odstavu (5.-6. týden života) do dosa­žení 80% tělesné hmotnosti dospělého jedince. Poté je vhodné postupně přejít na krmivo SPECIFIC™ CXD-Xl Adult large & Giant Breed/CXW Adult All Breeds.
  • Velikost granulí je přizpůsobena velikosti štěňat velkých a ob­řích plemen tak, aby bylo stimulováno žvýkání, prodloužila se doba příjmu krmiva a předešlo se hltání potravy.
  • Je velmi důležité pravidelně monitorovat růst štěňat, aby se předešlo překrmován

Kontraindikace

  • SPECIFIC™ CPD-Xl Puppy large & Giant Breed není vhod­ným krmivem pro březí a kojící feny, protože má nižší energetic­ký obsah a nižší obsah vápníku, než SPECIFIC™ CPD-S Puppy Small Breed a SPECIFIC™ CPD-M Puppy Medium Breed. Pro březí a kojící feny velkých a obřích plemen je proto doporučeno krmivo SPECIFIC™ CPD-M Puppy Medium Breed.
  • Pro štěňata s výrazně nižším příjmem energie, než který je uve­den v tabulce, je doporučeno krmivo SPECIFICTM CPD-M Puppy Medium Breed.

Obsah živin

cpdxl2

  Podrobnější analýza složení je uvedena v sekci SpecificTM - Technické informace

Složení

Rýže, pšenice, bílá rybí moučka, kukuřičný protein, živočišný tuk, hydrolyzovaný vepřový protein, kvasnice (zdroj β-1,3/1,– glukanů), prášková celulóza, minerální látky, vejce, vitamíny a stopové prvky, psyllium, methionin, slunečnicový olej, L-karnitin.

Antioxidanty: Aditiva schválená EC: BHA, BHT, propyl-galát.

Neobsahuje syntetická barviva ani zchutňovadla.


Denní krmná dávka v gramech

Příklad: Plemeno které dosahuje v dospělosti hmotnost 35 kg. Pokud je aktuální hmotnost štěněte 10 kg (nedosahuje 50 % hmotnosti dospělého jedince) – denní krmná dávka bude přibližně 340 g krmiva SPECIFIC™ CPD-Xl Puppy large & Giant Breed. Jestliže stejné štěně dosáhne 20 kg (51-100 % hmotnosti dospělého jedince), bude krmná dávka činit přibližně 430 g na den.


Individuální denní krmná dávka je závislá na mnoha faktorech jako jsou např.: plemeno, vlivy prostředí, roční období, aktivita apod. Doporučuje se proto průběžně monitorovat kondici a tělesnou hmotnost psa a krmnou dávku upravit dle jeho individuálních nároků a potřeb.


CPDXL1

* z hmotnosti dospělého jedince

V případě kdy jsou hmotnostní přírůstky štětěte v normě, ale štěně zkonzumuje významně méně granulí, než je doporučeno v tabulce Denní krmné dávky, se doporučuje přejít na krmivo SPECIFIC CPD-M Puppy Medium Breed, štěněčí dietu s vyšší hladinou vápníku.

Veterinární klinika Zodiacus 97 s.r.o. - 2015 - Přihlášení - Web vytvořil LKWebs.cz