Preventivní prohlídky

Pořídili jste si nové štěňátko nebo pejska z útulku? Doporučujeme přijít co nejdříve na preventivní prohlídku, abyste měli jistotu, že je váš nový člen rodiny v pořádku. Pejska klinicky vyšetříme, poradíme vám s výživou i péčí o uši, drápky apod. Dále vám navrhneme vhodné vakcinační schéma a antiparazitární program.

Preventivní odčervení

Štěňata doporučujeme pravidelně odčervovat zejména proti škrkavkám a tasemnicím. Odčervovat můžete již od dvou týdnů života (dle druhu antiparazitika) a pak následně po 14 dnech do věku 3 měsíců. Dále už jen jednou měsíčně až do věku 6 měsíců. Zvláště vhodná je aplikace přípravku Stronghold ve formě spot-on na kůži u štěňat od 6 týdnů. Tato kapka za krk funguje na rozdíl od tablet celý měsíc a důkladně tak štěňátko zbaví většiny škrkavek.

Dospělé psy je dobré odčervovat 2x až 4x ročně nebo pokud vidíme parazita v trusu, V případě objevení parazita v trusu je vhodné odčervení zopakovat v rozmezí 7-14 dnů.

Standardní vakcinace

Očkování provádíme proti těmto pěti infekčním onemocněním: psinka (Febris canum contagiosa), parvoviróza, parainfluenza, infekční hepatitida (Adenovirus canis typ 2) a leptospiróza. Očkujeme pouze bezpečnými vakcínami, které nevyvolávají alergické reakce. Na výběr máme vakcíny Duramune Plus DHPPi/L3, která chrání proti 3 sérovarům (typům) leptospirózy nebo Nobivac DHPPi/L4, která chrání proti 4 sérovarům leptospirózy. Vhodné očkovací schéma s vámi zkonzultujeme v ordinaci.

Dále je samozřejmostí povinné očkování proti vzteklině – máme k dispozici vakcíny s platností na jeden rok nebo na tři roky.

Další očkování

Dále je možné nechat pejska naočkovat proti borelióze (vhodné očkovat na jaře, zejména v zamořených oblastech), tetanu (doporučeno hlavně u mladých psů během přezubování a dále u psů, kteří přicházejí do styku s koňmi a jejich trusem), psincovému kašli (známý také jako kotcový kašel nebo tracheitida - doporučujeme hlavně u psů, kteří se účastní výstav nebo chodí na cvičáky, ale vhodné je pro všechny pejsky) a dermatofytóze Microsporum canis (na doporučení lékaře).

Kastrace

Máte doma fenku, ale neplánujete odchovat štěňata? Nechte ji po prvním hárání vykastrovat. Předejdete tak nádorům mléčných žláz, zánětu dělohy (pyometra), view site zabřeznutí a falešným březostem. U psů je kastrace prevencí nezhoubného zvětšení prostaty a zánětů předkožky a prostaty.

Veterinární klinika Zodiacus 97 s.r.o. - 2015 - Přihlášení - Web vytvořil LKWebs.cz